Scoala Kiteboarding D&D In kite we trust!


Daca sunteti proprietarul unitatii si doriti sa imbunatatiti detaliile unitatii sau daca doriti sa inscrieti o unitate care nu exista in catalogul nostru va rugam sa completati formularul de inscriere . ×
Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

D&D Kiteboarding isi desfasoara activitatea pe litoralul Marii Negre, intre Mamaia si Navodari, plaja Kazeboo, si ofera posibilitatea practicarii kiteboarding-ului la standardele IKO (International Kiteboarding Organization). Servicii: cursuri IKO (introductiv - 2 ore, incepatori - 8 ore, independenti - 12 ore); vanzare, inchiriere, intretinere, reparatii, depozitare echipament; asistenta motorboat; asistenta medicala. Pe parcursul initierii, Scoala D&D Kiteboarding asigura echipamentul necesar cursului. Se sustin lectii de kiteboarding si in Turcia (Gokceada) si in Egipt (Hurgada). D&D Kiteboarding dispune si de un magazin online (placi, zmee, accesorii), cu echipamente ale unor marci cunoscute (Nobile, North, Royal, Eclipse). Festivalul International Winter Air Sports (Sinaia, februarie 2008) - premiera in Romania, a fost primul festival de sporturi aeriene de iarna, cu Scoala D&D Kiteboarding printre organizatori.


Contact Scoala Kiteboarding D&D

×
Azi, 26 Februarie

Karate, Arad: Cupa Banzai

Sala Polivalenta Victoria, Arad Ora 11


Hell of the East, MTB si downhill la Cheile Dobrogei

Rezervatia Cheile Dobrogei, Targusor Ora 11


Dans sportiv, Iasi: Cupa Reflex

Sala Polivalenta, Iasi Ora 9


Dans sportiv, Bucuresti: ExcellencE Dance Cup

Centrul Sportiv Apollo, Bucuresti Ora 10



Sah: Trofeul Deliciosul de Vaslui

Clubul Prietenia, Vaslui


Concurs de kickboxing (muay boran) la Buzau

Sala Sporturilor, Buzau Ora 10



Cupa Buzaului de Freestyle Kickboxing

Sala Sporturilor, Buzau Ora 10


Concurs de lupte greco-romane la Brasov

Sala de Sport CT Transporturi, Brasov Ora 9


Cluj-Napoca: Cupa Transilvaniei la judo

Sala Sporturilor Horea Demian, Cluj-Napoca Ora 10


Marti, 28 Februarie
Vineri, 3 Martie
Sambata, 4 Martie

Schi: Cupa Orasului Predeal

Partiile Polistoaca si Clabucet, Predeal Ora 10


Sah, Slobozia: Cupa Satori

Universitatea Bioterra, Slobozia

Vineri, 10 Martie

Dans sportiv, Bucuresti: Dance Masters

Sala Polivalenta, Bucuresti

Sambata, 11 Martie

Festivalul Sahului Bucurestean

Universitatea Europei de Sud-Est Lumina, Bucuresti

Joi, 16 Martie