Scoala Kiteboarding D&D In kite we trust!


Daca sunteti proprietarul unitatii si doriti sa imbunatatiti detaliile unitatii sau daca doriti sa inscrieti o unitate care nu exista in catalogul nostru va rugam sa completati formularul de inscriere . ×
Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

D&D Kiteboarding isi desfasoara activitatea pe litoralul Marii Negre, intre Mamaia si Navodari, plaja Kazeboo, si ofera posibilitatea practicarii kiteboarding-ului la standardele IKO (International Kiteboarding Organization). Servicii: cursuri IKO (introductiv - 2 ore, incepatori - 8 ore, independenti - 12 ore); vanzare, inchiriere, intretinere, reparatii, depozitare echipament; asistenta motorboat; asistenta medicala. Pe parcursul initierii, Scoala D&D Kiteboarding asigura echipamentul necesar cursului. Se sustin lectii de kiteboarding si in Turcia (Gokceada) si in Egipt (Hurgada). D&D Kiteboarding dispune si de un magazin online (placi, zmee, accesorii), cu echipamente ale unor marci cunoscute (Nobile, North, Royal, Eclipse). Festivalul International Winter Air Sports (Sinaia, februarie 2008) - premiera in Romania, a fost primul festival de sporturi aeriene de iarna, cu Scoala D&D Kiteboarding printre organizatori.


Contact Scoala Kiteboarding D&D

×
Azi, 25 Iunie

Triathlon AROBS X Man Romania incepe la Lacul Saldabagiu de Munte

Lacul Saldabagiu de Munte-Parcul Bratianu Oradea Ora 7




Vidraru Bike Challenge

Barajul Vidraru Ora 9:30


Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10





Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30


Cupa Masters Timisoara la inot

Arena Aquasport, Timisoara Ora 12


Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Bucuresti: CN Echipe U10

Centrul National de Tenis, Bucuresti


President’s Day Golf Cup

Transilvania Golf Club, Sanpaul Ora 9



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov





Duminica, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie
Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16